Posted on

Školní batoh má velice důležitou úlohu – přenáší se v něm učebnice, sešity, školní pomůcky a svačinky. Slouží ke každodennímu používání, a tak by měl být dostatečně odolný. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství možností. Cena, ba dokonce ani design by neměly být rozhodujícími faktory. V následujících řádcích vám proto prozradíme, co všechno by měl batoh splňovat.

V podstatě nezáleží na tom, jestli je to školní aktovka pro prvňáčka, nebo batoh pro středoškoláka, protože v každém případě je kvalita velice důležitá. Široká nabídka je k dispozici především před začátkem školního roku, nicméně i během něj narazíte na stylové kolekce.

Sice se dají koupit moderní školní batohy za nízkou cenu, ale brzy by se u vašeho dítěte objevily problémy se zády. Opravdu to tak chcete?

Batoh musí správně sedět

Při špatně zvoleném batohu se brzy dostaví napětí a bolest v zádech či ramenou. Stejně tak se ale neřiďte pravidlem, že nejdražší batoh je ten nejlepší. Školní batohy pro 2. stupeň jsou větší, a proto se nehodí třeba ratolestem ve čtvrté třídě. Šířka batohu by měla být úměrná šířce postavy dítěte. Stejně tak dno batohu má být pár centimetrů nad pasem, nikoliv pod ním.

Ideální volbou jsou školní batohy pro 1. stupeň, které disponují širokými popruhy s polstrováním. Poskytují totiž vyšší komfort a chrání ramena před nadměrným tlakem. Dále zohledněte počet kapes a přepážek, díky nimž se rovnoměrně rozloží váha. V neposlední řadě dbejte na to, aby hmotnost naplněného batohu nepřesáhla 15 % tělesné hmotnosti dítěte.

Školní batohy STIL mají šmrnc

Oblíbenosti se na českém trhu těší batohy od české firmy STIL, jenž si zakládá na vysoké kvalitě, nízké hmotnosti a precizním provedení. Dokonce můžete svému dítěti zakoupit celý set (batoh, penál, box, zástěrku, peněženku a tak dále) v jednotném designu.

Školní batohy STIL dostaly dokonce zelenou od českých lékařů a odborníků, takže je možné tvrdit, že je kvalita školních batohů ověřena lékaři.