Posted on

Potřebujete nově zařídit ložnici a tápete, jak vybrat ty nejlepší kousky? Potom si přečtěte tento článek, kde se dozvíte čtyři základní tipy, které vám s tím pomohou. Nejlepší výhodou je fakt, že všechny uvedené kousky nakoupíte pohodlně přes internet.

Obsah

Kvalitní postel

Základem každé ložnice je jednoznačně kvalitní postel. Ta určuje nejenom vzhled celé místnosti, ale především ovlivňuje kvalitu spánku. Při volbě nejlepšího kousku proto nekoukejte pouze na vzhled, ale zaměřte se také na rošt a zvolte pořádnou matraci. Uvidíte, že rozdíl na kvalitě spánku poznáte.

Zvolte celou ložnicovou sestavu

Netroufáte si vybírat jednotlivé kousky nábytku a skládat je do sebe? Máte obavu, že nemáte to správné estetické cítění? Potom si jednoduše vyberte již připravenou ložnicovou sestavu. Typicky obsahuje sadu nejrůznějších skříněk, nočních stolků a podobných kousků. To vše ve sladěném designu a tak, aby jednotlivé prvky zapadaly do sebe. Výsledkem bude pokoj připomínající katalogy o bydlení.

Dostatek úložného prostoru

V ložnici se často objevuje šatní skříň, komody a další skříňky. Do nich je potřeba dostat všechno oblečení, ložní prádlo a podobné. I na to je důležité myslet při plánování ložnice. Vzhled totiž není vše a praktickou funkci oceníte každý den. Prostor například ušetříte se skříní s posuvnými dveřmi, které mohou mít na sobě zrcadlo.

TIP: Vyhledávač zboží nebo komody

Nezapomeňte na bytové doplňky

Aby místnost vypadala útulně, hodí se přidat pár bytových doplňků. Konkrétně v ložnici si pomůžete volbou krásného povlečení, dekorativních závěsů či vhodně zvoleného světla. S pomocí několika těchto prvků proměníte strohou místnost v útulný prostor pro spánek. V ložnici si dejte pozor na výrazné a křiklavé barvy, které by mohly působit příliš povzbudivým dojmem, což by mohlo bránit řádnému odpočinku.