Posted on

Na stolní lampy se pragmatik dívá jako na nástroj, který mu umožní lépe vidět i při zhoršených světelných podmínkách. Duševně orientovaný člověk hledá v lampičkách mnohem více. Co vše stolní lampičky dokážou a jak si je vybrat?

Možná si ještě z času na čas doma zapálíme svíčku, avšak ruku na srdce, koho z nás nebezpečí z požáru nestresuje? Doma pobíhající děti, kočka, která z nenadání vyskočí výš, než jsme předpokládali, ale i zvědavý pejsek – kvůli těm všem si často svíčku doma raději odpustíme. Klasické svíčky navíc nemají dobrou pověst ani ohledem svého vlivu na naše zdraví. Jenomže světlo je cestou k relaxaci. I když umělé světlo nikdy zcela nenahradí přirozené, rozhodně nám pomáhá pořádně si rozsvítit v ponurých dnech, nebo naopak jemné a utlumené světýlko používat k relaxaci. A k tomu nám místo svíček skvěle poslouží stolní lampy.

Stolní lampičky jako psychoterapeuti

Umění relaxace či meditace není něco, co bychom dostali jako dar. Musíme se to naučit. Moderní svět se utápí ve stresu a ten je nutné umět odbourat. Rozsvítit si v ložnici velké silné stropní světlo je tím nejhorším, co pro své rychlé a kvalitní usnutí můžete udělat. Naopak stolní lampa na nočním stolku s vhodným tlumicím svítidlem je přesně tím, co vaši duši uklidní a připraví na spánek.

Vracíte se z práce již za tmy? V našem geografickém pásmu je to po velkou část roku docela běžné. Zkuste nepřijít do předsíně a nezapnout hned obří silné světlo. Neodcházíte mezi lidi a, nepotřebujete tak na sobě najít poslední vady na kráse, a ještě je upravit. Přicházíte domů, abyste si odpočinuli. A tak začněte už v předsíni. Proč by nám už tady nemohla krásná stolní lampa pomoci navodit odpočinkovou atmosféru, díky které s námi přichází domů rodinný klid, a ten přenášíme i na ostatní?

K jakékoliv relaxaci se hodí správně vybrané stolní lampy

Rozsviťte si stolní lampu. Ať již relaxujete v obývacím pokoji u knížky, nebo si ještě chcete v klidu připravit něco na ranní poradu, ale už se u toho nijak nestresovat, chcete-li si užít večerní kosmetickou péči, nebo si lehnou do vany – vhodná stolní lampa je ideálním partnerem. Ve vaně samozřejmě pozor, aby nebyla v blízkosti stříkající vody, případně nemohla jinak způsobit úraz elektrickým proudem, tohle však lze vyřešit vhodným umístěním i správnou volbou lampy.

Lampičky prostě patří všude kolem nás

Jsou designovým prvkem, který dotvoří styl, ať již se cítíme dobře v lehkém minimalistickém interiéru, mezi technickými vychytávkami, v přírodním stylu, nebo třeba obklopeni barvami. Skvělým tipem, kde si vybrat stolní lampy a lampičky od výmyslu světa, je vyhledávač nábytku a interiérových dekorací Inhaus.cz. Zde na jednom místě najdete sortiment stolních lamp z mnoha obchodů. Takže najít svoji vysněnou lampičku je o to snazší. U jedné však rozhodně nemusí zůstat. Naučte se s nimi v interiéru pracovat a relaxačních koutků s náladovými stolními lampami si vytvořte klidně více.