Posted on

Co se týče spodního prádla každá žena preferuje jiný střih. Klasické kalhotky v jisté době zastínila tanga, později se staly trendem brazilské kalhotky. Některé ženy zase preferují prádlo podobné pánským boxerkám. Spodní díly plavek přináší téměř stejné střihy, jako kalhotky samy. Často je koupíte již zkompletované s vrchním dílem, ale, a to je důležité, můžete je nakupovat i zvlášť. A tomuto druhu plavek pro dámy se budeme dnes věnovat.

Obsah

Jak si vybrat ty pravé?

Pro každou z žen je důležité, aby se cítila skvěle, sebevědomě a v pohodlí! Proto také každá volí jiný střih plavek tak, aby nejen plnily svou funkci, ale zároveň vypadaly elegantně a sexy. V dnešní době přitom můžete zakoupit jednotlivé díly plavek odděleně. Pojďme si proto představit základní typy spodních dílů:

  • V prvé řadě je třeba zmínit naprosto základní typ, který kopíruje střih klasických kalhotek. Jsou pohodlné, mohou být i lehce vyvýšené k pupíku.
  • Tanga a G-string byla obrovským hitem a stále se těší velké oblibě. Můžete vyrazit na pláž a odhalit krásně vytvarovaný zadeček.
  • Brazilský střih k pláži patří, již podle názvu. Poodhaluje asi polovinu zadečku a jemně obepíná boky.
  • Více sportovně založenou variantou jsou plavkové šortky či boxerky. Poskytují komfort a zakryjí celý zadeček. Mohou být jak elastické, tak i volnější.

 

Vytvořte si vlastní styl díky spodnímu dílu plavek!

S příchodem sezóny můžete popustit uzdu vaší kreativitě a vytvořit si vlastní unikátní styl různou kombinací jednotlivých dílů. Inspirujte se posledními trendy. Tím jsou třeba tankiny: skládají se z klasické spodní části plavek a plavkového topu, který ovšem zakrývá trup. Jsou vhodnou a všestrannou volbou, chrání před sluncem a umí elegantně zakrýt bříško.

Z jakých materiálů jsou plavky vyrobeny?

Plavky musí být odolné, vydržet slanou vodu i slunce, rychle odvádět vlhkost a pot a rychle schnout. Dalším faktorem je jejich šetrnost k pokožce; v oblasti intimních partií to platí dvojnásob.

Proto jsou při jejich výrobě používány tkaniny z umělých vláken. JTa jsou levná, dobře odolávají vnějším faktorům a mají vysokou elasticitu.

Pro někoho však může být umělé vlákno nevhodné. Může vyvolávat iritaci pokožky a nehodí se pro alergiky či astmatiky. Problém mohou mít i lidé, kteří trpí atopickým exémem. Vhodnou alternativou jsou produkty z bavlny. Ta skvěle saje pot, je prodyšná a odolná. Při výběru nezapomeňte, že každé kvalitní plavky musí mít bavlněnou podšívku v klíně!

Zvolte hravé módní vzory a prvky!

Jednobarevné plavky jsou základní variantou, v nabídce je ovšem mnoho pestrobarevných vzorů! Puntíky, čtverečky nebo třeba zvířecí vzory jsou stálicí. Jejich obliba jednou posiluje a jindy slábne, nikdy ovšem nezanikne. V nabídce jsou i moderní potisky, nápisy či obrázky; některé vtipné, jiné hravé a roztomilé. Rády po nich sáhnou zejména mladé dívky .

Bohatá je i nabídka uchycení. Zvolte zavazování na šňůrku, nebo třeba úzké pásky s přezkou. Spodní díl kalhotek může mít například i krásné volánky. Jsou-li delší, mohou tvořit jakousi minimalistickou sukni.

Máte ráda krajkové prádlo?

Smyslnější ženy mohou zvolit krajku! Může sloužit buď jako základ pro celý model, nebo pouze lemovat určitá místa. Krajka k dámskému prádlu jednoznačně patří, u plavek by tomu nemělo být jinak. Podtrhuje ženskou jemnost a krásu.

Technika krajky je lidem podle archeologických nálezů známa od pradávna. Do Evropy začalo krajkářství proudit z Itálie v šestnáctém století. Není náhodou, že z dámských šatníků už nikdy nezmizela.

Jaký spodní typ plavek upřednostníte vy? Napište nám komentář!