Posted on

V dnešní světě není vůbec snadné dát svým myšlenkám a emocím volný průchod. Pomoci může například arteterapie neboli léčba uměním. Koncept vznikl v 50. letech a častokrát se nesprávně používal jako plnohodnotná léčba některých chorob. Arteterapie neléčí, avšak pomůže vám získat sebevědomí i relaxovat.

Arteterapie je způsob vyjádření emocí a pocitů jinak než slovy. Můžete tančit, zpívat, hrát nebo malovat. Cílem není stát se vynikajícím profesionálem, ale užít si přítomný okamžik, posílit sebevědomí, dát myšlenkám a přáním volný průběh. Dokonce i ti, co nemají vrozený umělecký talent, mohou provádět arteterapii. Ideální je k tomu třeba malování podle čísel.

Jak malování podle čísel pomáhá?

Terapie malováním obvykle vychází z interpretace čar a barev, malování podle čísel jde však ještě dále. Jde o jednoduchou aktivitu, protože obrázek je již předkreslen na plátně. Vymalováváte jednotlivé plochy, jež jsou očíslované, což zlepšuje motoriku a zvyšuje koncentraci. Zbavíte se nesoustředěnosti, zklidní hyperaktivní děti a uklidní i toho nejrozlítanějšího člověka.

Sada Maluj podle čísel pomůže taktéž s emocionálním vyjádřením. Sledujte svůj výběr barev, mnohdy představuje váš emoční stav v daném okamžiku.

Kdo může malování podle čísel využít jako terapii?

Neexistuje žádné pravidlo. Pokud trpíte vážnými psychickými poruchami, jako jsou deprese, anorexie, bulimie apod., je každopádně lepší se o léčbě a léčebných aktivitách poradit s profesionálem.

Malování podle čísel je tady ovšem úplně pro každého. Ať už vás trápí rozvod, odchod dospělých dětí z domova, jste přepracovaní nebo prostě jen potřebujete být chvíli sami, pusťte se do malování. Vyberte si pěkný motiv, udělejte si chvilku jen sami pro sebe a nechte své pocity promlouvat formou umění. Výsledek bude v každém případě stát za to, hotové obrazy jsou dechberoucí.