Posted on

Vysoký krevní tlak, často označovaný jako arteriální hypertenze, je rozšířeným civilizačním onemocněním, které postihuje mnoho lidí, aniž by si to uvědomili. Toto onemocnění může být nebezpečné, neboť zvyšuje riziko cévních onemocnění. Vilcacora, známá také jako kočičí dráp, nabízí jedinečné léčivé vlastnosti, které jsou užitečné právě při řešení problému s vysokým tlakem. Tato rostlina pomáhá snížit tlak a napomáhá k celkovému zlepšení zdraví. V tomto článku se podíváme blíže na léčivou sílu Vilcacory.

Významná rostlina z Amazonie

Vilcacora, často označovaná jako královna Amazonie, je velice známá rostlina v alternativní medicíně, a to pro své léčivé vlastnosti. Pro její léčivé účinky ji využívali již Inkové. Přesto, že se do Evropy dostala o mnoho let později, tak se velice rychle stala populárním přírodním lékem nejen pro regulaci krevního tlaku, ale i pro různá další onemocnění. U této rostliny se můžete setkat také se španělským názvem Uňa de gato,což v překladu znamená kočičí dráp. Toto přízvisko získala proto, že její trny připomínají kočičí drápy.

Široké spektrum léčivých vlastností

Vilcacora není jen účinným prostředkem pro snižování krevního tlaku. Má pozitivní vliv také na imunitní systém a zvýšení obranyschopnosti organismu. Dále poskytuje silnou ochranu proti volným radikálům, jelikož se jedná o účinný antioxidant. Mezi její účinky patří i protizánětlivé a protinádorové vlastnosti, schopnost detoxikace organismu a poskytnutí úlevy při bolestech zad a kloubů. Vilcacora tak představuje všestranně ceněnou léčivou rostlinu.

Jak se vilcacora užívá?

Vilcacora se často konzumuje ve formě odvaru, který se připravuje z její sušené kůry. Kůra se vaří ve vodě po dobu asi 20 minut a poté se nálev scedí. Výsledný nápoj má načervenalou barvu a jemnou, nevýraznou chuť. Doporučuje se konzumovat jak teplý, tak studený. Je však důležité upozornit na to, že tento odvar není vhodný pro lidi se sníženým krevním tlakem, těhotné ženy ani kojící matky, a to zejména kvůli jeho vlivu na krevní tlak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *