Posted on

Potřebujete se zbavit auta, které už není v nejlepším stavu, nebo je dokonce bourané, neprošlo technickou, či nepojízdné? Žádný problém! Tohle dnes vyřešíte naprosto jednoduše a ani kvůli tomu nebudete muset vytáhnout paty z domu.

Revoluční přístup k likvidaci vozidel do Česka přinesl portál Zahotove.cz. Jak název napovídá, vykupuje automobily za peníze v hotovosti na ruku. Je jedno, jestli máte doma vůz osobní, nebo třeba stavební stroj. Berou i veterány, auta bouraná, nepojízdná apod. Jedinou podmínkou jsou čtyři kola, aby se vůz dal odvézt. Nepojízdné vozy jsou využívány na náhradní díly – viz https://zahotove.cz/prodej-auta-na-nahradni-dily/.

Jak probíhá likvidace vozidel?

Nejdříve na portálu vyplníte formulář, kterým prokážete zájem. V něm uvedete veškeré informace o autě a dozvíte se přibližnou výkupní cenu. Čím přesnější v popisu budete, tím lépe bude cena stanovená. Na základě formuláře se vám ozve zástupce firmy a dohodne se, kdy k vám pro auto přijede. Alternativně je také možné zavolat na linku firmy, kde se s vámi pobaví přímo výkupní technik. I ten je schopný vám sdělit přibližnou cenu a dohodnout termín.

Na místě si pak technik auto prohlédne, případně upraví cenu. Na místě s vámi sepíše smlouvu a vyplatí vám peníze na ruku v hotovosti. Auto si pak sám odveze, vy se o nic nestaráte.

Vy si pouze vyřídíte formality

V Česku je povinná ekologická likvidace vozidel. Při převzetí automobilu tedy dostanete potvrzení o ekologické likvidaci, se kterým se vydáte na úřad, kde necháte vozidlo vyřadit z registru vozidel. S potvrzením o vyřazení se zase můžete obrátit na pojišťovnu pro zrušení povinného ručení.

A co se dál děje s vaším autem? Je rozebráno na náhradní díly, které se pak dál prodávají. Zbytek se ekologicky zlikviduje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *