Posted on

V období mezi padesátými a devadesátými léty představovalo zlato měřítko společenského postavení a hodnoty. Investoři však nyní mohou nakupovat i jiná aktiva, která mohou generovat lukrativní dlouhodobé výnosy (akcie) a pasivní příjem (podílové fondy). I přesto má však zlato obrovský význam, protože diverzifikuje portfolio. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste část peněz měli uložit právě do tohoto drahého kovu.

Investiční zlato má několik výhod. Cena zlata v roce 2020 sice hodně kolísala, nicméně z dlouhodobého hlediska křivka neustále roste.

Obsah

Stabilní cena

V porovnání s ostatními aktivy, jako jsou například akcie, cena zlata ani v době krize příliš nekolísá. Právě z daného důvodu přidávají investoři do svého portfolia i zlato, protože tím chtějí využít stabilní cenu a její stálý růst.

Snadný nákup

Koupit fyzické zlato v podobě slitků a mincí je velice snadné. Pokud máte požadovaný kapitál, stačí najít důvěryhodného prodejce a pustit se do investování. V této oblasti působí například Pražská mincovna, která má kamennou pobočku v Obecním domě v Praze. Jestliže se však do hlavního města nechystáte, můžete si koupit zlato přes stránky zlate-mince.cz.

Ochrana před inflací

Úspory na spořicím účtu nepřekonají inflaci tak jako zlato. Historická data naznačují, že tento drahý kov představuje nejlepší ochranu před inflací během ekonomických nejistot. Ve skutečnosti, když ekonomika padá, ceny měn klesají. Pokud má měna malou, respektive žádnou hodnotu, cena zlata prudce vzroste.

Stabilní růst

Hodnota zlata dlouhodobě trvale roste. V krátkodobém horizontu nastávají výkyvy, ovšem při náhlém snížení ceny se vyplatí do zlata investovat, protože je jen otázka času, kdy začne opět stoupat nahoru.

 

Zlato je tedy skvělý způsob, jak šetřit peníze. Sice hned nezbohatnete, ovšem po několika letech, když slitky prodáte, vyděláte slušný balík.