I když vizuální kvality nic podstatného o člověku nevypovídají, přesto chceme vypadat skvěle. Atraktivní lidé mývají statisticky život mnohem jednodušší. Není tedy divu, že kosmetika jde tak na odbyt.
Přírodní látky vyživují
Mnoho druhů tradiční kosmetiky lze bez potíží pořídit za pár korun. Bio alternativa stojí více, avšak i přesto se investice do tohoto typu přípravku vyplatí. Neumí sice vizuální nedostatky člověka skrýt tak dobře jako klasika, na druhou stranu je často zvládne když ne zcela odstranit, tak alespoň zásadně zlepšit.
Důvodem jsou přírodní látky v podobě různých druhů vitamínů, minerálů a antioxidantů. Pokud tyto látky dostanou možnost dlouhodobě působit na pokožku, můžeme dříve či později očekávat výsledky. Nicméně se nejedná o záležitost na pár dní. Je potřeba používat biokosmetiku pravidelně a dlouhodobě, jinak nebude účinkovat.
Také běžná kosmetika se může pyšnit velkým množství naturálních složek, avšak ty se nijak neprojevují. Jsou totiž doplněny o syntetické látky. Ty mají v prvé řadě udělat produkt atraktivnější, respektive navýšit jeho trvanlivost. Zároveň však trpí i řadou vedlejších účinků.
Mezi ty nejzávažnější bezpochyby patří bránění přírodních látek ve vstřebávání do pokožky. Proto také klasická kosmetika nepůsobí příliš léčivě. Její uživatelé si navíc často stěžují na vysušenou pokožku, případně dokonce na její zčervenání.
Výroba nezatěžuje přírodu
Biokosmetika je tvořena výhradně naturálními složkami. Protože jsou všechny přísady přírodního původu, dají se zase znovu vypěstovat. Jedná se tedy o obnovitelné zdroje, které jsou maximální měrou ekologické.
Tradiční kosmetika se rovněž z části skládá z bylinek a olejů, nicméně také z různých syntetik. A ta jsou energeticky náročná na výrobu, což se samozřejmě negativně odráží na životním prostředí.