Posted on

Šperky snad odnepaměti symbolizují ženskost. Podtrhují ženskou krásu a posilují ženské sebevědomí.

Šperky jsou také jedním z nejuniverzálnějších dárků. Spolu s květinami a čokoládovou bonboniérou. Šperkem muž a žena stvrzují manželský slib, šperkem muž ženě vyznává lásku. Poklekne před ní a požádá ji o ruku. A ona pod vlivem emocí řekne ano. Dokážete si takový romantický okamžik představit bez šperku?

Obsah

Proč nosit šperky?

Dalo by se říci, že hlavní funkcí šperků je zdobit jeho nositele, většinou nositelku. Šperk ale také může vystihovat její osobnost. Popřípadě pozdvihnout outfit na novou úroveň. Dát mu nový náboj. V tom případě ale musíte vědět, jak s ním šperky kombinovat.

Jak oživit nudné šaty?

Máte v šatníku dle vašeho názoru nudné šaty, kterých se v nejbližší době hodláte zbavit? Nedělejte to. Zkuste si k nim připnout třpytivý náhrdelník, nebo si do uší nasadit velké náušnice, a už nudné nebudou. Extravagantní šperky totiž okolí donutí zaměřit se na ně, nikoliv na oděv samotný. Zase to ale nepřežeňte. I u šperků platí, že méně znamená více. A na ty extravagantní to platí dvojnásob.

Šperky k bílé košili

Nosíte rádi bílou košili? I tu vhodně zvolený šperk značně oživí. Jeden den si k ní můžete vzít velké náramky v boho stylu a náušnice s barevnými střapci. Do kanceláře ovšem volte spíše minimalistické šperky. Co byste řekli kombinaci jemných zlatých náušnic a náramku?

Šperky a nálada

Šperkem však můžete vyjádřit také svou náladu. Je-li dobrá, sáhněte po špercích výrazných, ať již svou velikostí či barvami. Toužíte-li však po splynutí s davem, zvolte opět spíše ty minimalistické.

Buďte v obraze

Chcete se o špercích dozvědět něco víc? Zajímavé články o špercích najdete například v sekci magazín na stránkách najdisperky.cz. Zde se dozvíte, jaké šperky jsou zrovna trendy a jak je nosit. Nebo, že zajímavé šperky vás rozhodně nemusí zruinovat. A spoustu dalších zajímavých informací.