Posted on

Pokud jste si dosud mysleli, že investování je záležitosti pouze bohatších skupin obyvatelstva, můžete klidně tento názor z hlavy smazat. Každý, kdo má dostatečný kapitál, a může se jednat i o několik tisícovek korun, se může stát investorem.

Nejde o nic snadného, hlavně hrátky na burze mohou být pro vás složité, a proto je pro každého začátečníka lepší vybrat si něco jednoduššího, co takřka stoprocentně dříve či později se ziskem prodá. Takovou komoditou je třeba zlato.

Mince jsou lepší než cihly

Asi znáte zlaté cihly. Tyto slitky patří mezi typické představitele investičního zlata, nicméně nejsou jedinými. K tomuto účelu se rovněž používají i mince, které hlavně kvůli své velikosti a hmotnosti obvykle stojí mnohem méně než výše zmíněné cihly. Na tom však není nic špatného, jelikož si je může dovolit i člověk, který nemá na investici odložených několik desítek či snad dokonce stovek tisíc korun.

Mince mají rovněž tu výhodu, že je snadné je ukrýt a nemusíte kvůli jejich skladování kupovat objemný trezor. Bohatě vám postačí vybrat si nějaký menší model.

Zlaté mince se dají nejen za příhodných podmínek dobře prodat, ale využít je lze třeba i jako dárky pro muže a ženy v případě, že slaví výročí svatby, mají svátek, narozeniny nebo zrovna povýšili v práci.

Úpravy

Mince tohoto typu se dají pořídit z mnoha různými reliéfy, případně krátkými gratulacemi. Také jsou k dispozici verze, které obsahují všechna jména z českého, respektive slovenského kalendáře. Ne vždy je zrovna ten správný typ na skladě.

Když je to možné, počkejte, dokud se nenaskladní, případně kupte čistou zlatou minci a nechte na ni vyrýt vše potřebné. Takto můžete peníz obohatit nejen vhodným jménem, ale je možné k němu rovnou umístit třeba i titul, případně na zadní stranu nechat vyrýt například znamení zvěrokruhu.