Posted on

Snad každý člověk chce být ve svém životě šťastný a spokojený. To je přirozené a logické, ale už ne každý chce na takovém životě pracovat a snažit se o něj. Stěžovat si je v pořádku, ale najít skutečně ty věci, které pomohou, pravidelně je provádět a snažit se žít šťastnější život už je pro mnoho lidí těžší. Chcete změnit život? Co dělat, aby byl šťastnější?

Zamyslete se nad povinnostmi

Každý člověk má nějaké ty povinnosti, které se musí plnit, i když se vám to líbí, nebo ne. Plyne to z rolí, které v životě zastáváte. Rodiče musí dělat rozhodnutí, které se jim úplně nelíbí, v práci také neděláte jen to, co děláte rádi, co se vám líbí. Tak to v životě chodí. Některé povinnosti takové zkrátka jsou, ale zamyslete se nad nimi. Neděláte z některých věcí povinnosti, které vás spíše tíží?

Máte přece právo prosadit vlastní potřeby, názory, vlastní štěstí. Nenechte se strhnout pocitem viny, když něco zrušíte nebo to prostě nesplníte. Nemějte pocit viny, když někomu řeknete ne na to, co po vás chce. Máte právo na svůj život, vlastní potřeby a to bez vysvětlování a bez zbytečných kompromisů.