Posted on

Život je de facto soubor různých vztahů – ať už kamarádských, kolegiálních, rodinných, milostných či přátelských. Pomáhají nám ve chvíli, kdy se necítíme dobře, radují se z úspěchů, pomáhají nahoru, jsou pomocníky pro rozvoj a nastavování zrcadla. Jsou různé typy vztahů, ale tři nejdůležitější a základní, které jsou pro cestu životem zásadní. Jaké vztahy a potažmo lidé to jsou?

Spřízněná duše, bez které to nejde

Máte-li ve své blízkosti někoho, kdo je vám úplně nejblíže a s nímž máte pocit, že se znáte odjakživa? Sednete si v každém ohledu, jste sehraní, víte, co si druhý myslí, kdy se cítí dobře, kdy špatně, jaká jsou jeho gesta, mimiky. To je spřízněná duše. Je takřka nemožné, aby vám s dotyčnou osobou bylo špatně nebo divně. Pohádáte se? Ano, ale vše si bez zbytečných afektů vyřešíte a vztah to utuží.

Nemusíte se vidět dlouhou dobu, a přesto navážete tam, kde jste skončili. Jde o zvláštní pocit důvěry, možná si říkáte, že je to jako když mluvíte sami k sobě. S touto osobou můžete sdílet minulé životy, možná i proto jste se potkali. Nemusí to být stejné pohlaví, může to být partner, kamarádka, matka, sestra.