Posted on

Skutečně kvalitní olivový olej vás ochrání před rakovinou. Podrobnými studiemi, které probíhaly ve Španělsku a USA, se zjistilo, že když se tuky ve stravě nahradí olivovým olejem, sníží se tím riziko karcinomu prsu.
Olivy jsou přímo zásobárnou prospěšných látek, tedy vitamínů i minerálů. Provitamínu A, vitamínu B, E stejně jako vápníku, draslíku, železa a fosforu. Pokud jsou naložené ve slaném nálevu, je v nich přítomen i sodík.

Obsah

Olivy a zdraví

Olivy pomáhají při nechutenství, žlučníkových problémech i zácpě. Konzumovat je můžete čerstvé (namáčené ve vodě) i zpracované. Všechny benefity oliv ale obsahuje i kvalitní olivový olej. Zdůrazňujeme pojem kvalitní. Je to především způsob jeho zpracování, který do značné míry předurčuje, kolik prospěšných látek z oliv si olivový olej zachová.

Vybíráme olivový olej

Při výběru olivového oleje pečlivě čtěte etikety. Na pozoru buďte před nekvalitními oleji vyrobenými chemickými rozpouštědly, a to nikoliv z oliv, nýbrž z drti, která zbyla z oliv po lisování!

Extra virgin (extra panenský)

Nejkvalitnější olivový olej je lisovaný za studena (nikoliv chemicky), tzv. extra panenský (virgin extra). Jako jediný druh olivového oleje si zachovává všechny antioxidanty, minerály a vitamíny prospěšné pro organismus. A samozřejmě vykazuje i lepší chuťové vlastnosti.

Darujte olivový olej

Kvalitní extra panenský olivový olej je samozřejmě řádově dražší než ostatní olivové oleje (panenský, pure, ze zbytků). Na e-shopu olivum.cz specializujícím se na prodej těch nejkvalitnějších olivových olejů jsou k mání i olivové oleje za několik set korun. Prémiový olivový olej Eco Night od Nobleza del Sur zde pořídíte za 549 Kč. Takový olej může být skvělým dárkem.

Olivové skvosty

Dárek pro ženu? Co třeba Five Unique extra panenský olivový olej s krystaly Swarovski? A dárek pro muže? Doporučujeme výrazný extra panenský olivový olej na maso a steaky Chiavalon ATILIO. Nebo jakýkoli jiný. Olivových skvostů na olivum.cz najdete spoustu.