Posted on

Chceme-li rozšířit služby našeho studia a vybíráme si vhodný kurz, permanentní make-up se určitě vyplatí mít na seznamu. Abychom ovšem vytěžili ze školení maximum, musíme si vybrat skutečně kvalitní a také si ujasnit, proč ho chceme podstoupit.

Obsah

Proč permanentní make-up? Tři hlavní důvody, proč se kurz vyplatí

Permanentní make-up je stále oblíbenější napříč generacemi. Mladé dívky chtějí být krásnější a přiblížit se svým hvězdným idolům. Zralé ženy si zase přejí zastavit stárnutí a vrátit své tváři mizející rysy.

Jakmile se rozhodneme, že svou praxi rozšíříme o permanentní make-up, je důležité uvědomit si motivaci, proč ho lidi podstupují. Potom dokážeme cílit na ty správné zákazníky a víme, jak je oslovit. Podívejme se na to podrobněji:

  1. Permanentní make-up šetří čas při líčení. Může sloužit jako podklad pro další make-up. A někdy si ženy dokonce vystačí jen s ním.
  2. Permanentní make-up omlazuje. Tím, že podtrhuje rysy a dělá je výraznější, vypadá tvář jasnější a mladší. Především tetované obočí má nečekaný pozitivní vliv na celkový vzhled a na jas v očích.
  3. Permanentní make-up se nerozmaže. Můžeme s ním i do sauny, posilovny či bazénu. Zkrátka se stane součástí naší tváře a nezmizí, když se zpotíme nebo večer odlíčíme. To je velká výhoda. Vždyť každá a každý si přejí vypadat přirozeně krásně kdykoliv a kdekoliv.

Kurz, který bude největším přínosem

Nejžádanější mezi zákazníky je permanentní make-up obočí. Jde totiž o nejpodstatnější prvek tváře, který dokáže náš výraz nejvíce ovlivnit. A také ženy nejčastěji trápí právě řídnoucí a světlé obočí. Může jít o přirozený projev hormonálních změn v těle, ale i o příznak nemoci. Vypadávání vlasů a chloupků může být následkem chemoterapie, traumatu a stresu.

Proto pravděpodobně nejlepší volbou pro začátek je kurz permanentního obočí. Tato služba přiláká nejvíce klientů a bude pro studio velkým přínosem. Na výběr máme dvě možnosti. Můžeme se naučit metodu pudrového obočí nebo microblading. Obě techniky jsou celkem náročné a dost rozdílné, proto si vždy vybíráme kurzy odděleně. Školení, které slibuje naučit nás obě techniky zároveň, nebude pravděpodobně příliš kvalitní.

Nemusíme zůstat jen u obočí. Co všechno lze tetovat?

Kurzem permanentního obočí to sice může začít, ale rozhodně to u toho nekončí. Dnešní moderní kosmetika nabízí mnoho jiných možností jak dlouhodobě zakrýt nedostatky. Vedle obočí jsou také velmi oblíbené permanentní oční linky. Ty mají to kouzlo, že dokáží zamaskovat chybějící řasy, zvýraznit ty, které máme, a tak opět dodat našim očím lesk a sytost.

Permanentní make-up rtů využívají hlavně ty ženy, které trápí povislé koutky úst, nebo si přejí mít plné šťavnaté rty či nechtějí řešit rozmazávající se rtěnku a lesk. Rovněž tento kurz bude výhodou pro studio a doplní jeho služby.

Kromě těchto tří základních druhů permanentního make-upu existují i méně běžné varianty. Klientům můžeme nabídnout maskování tmavých kruhů pod očima, BB perfect skin, tetování vlasů nebo prsních dvorců. Plešatění trápí především muže, proto tetování vlasů přiláká hlavně mužskou klientelu. Prsní dvorce si přejí vytetovat ženy, které prošly mastektomií.

Podle čeho poznáme dobrý kurz?

Jakmile si ujasníme, které služby si přejme zařadit do svého portfolia, začneme hledat vhodné kurzy. Abychom z nich vytěžili maximum, musíme si opravdu pozorně vybrat ty nejkvalitnější. Permanentní make-up je velmi citlivá procedura a vyžaduje preciznost a zručnost. Proto si vybíráme takové školení, které nás dokáže naučit co nejvíce. Jaké by na něj měly být ty nejzákladnější požadavky?

  • Omezený počet studentů. Tím získáme jistotu, že nám bude lektorka věnovat dostatečné množství času.
  • Rovnoměrné rozdělení doby kurzu na teoretickou a praktickou část. Musí existovat možnost vyzkoušet si vše na modelu.
  • Dostatečné zkušenosti studia, které kurz pořádá. Mělo by se prokázat kvalitními výsledky.
  • Šance naučit se „něco navíc“. Kurz by měl nabídnout vlastní know-how a předání zkušeností z praxe, včetně vysvětlení největších chyb, kterých se ostatní dopouštějí.

Přemýšlíte nad kurzem permanentního make-upu? Jaký druh byste rádi svým klientům nabídli a co je pro vás v kurzu nejpodstatnější?