Posted on

V současné době existuje celá řada mobilních zařízení, jež jsou označována za multifunkční. Samozřejmě, že nejrozšířenější jsou hlavně chytré mobilní telefony, jelikož s nimi lze i volat, nicméně také tablety se velice dobře prodávají, hlavně kvalitní modely.

Mezi takové se řadí mimo jiné i iPady od společnosti Apple, které se mohou pyšnit jak technickou dokonalostí, tak i parádním designem.

Náhrada za laptop?

iPad a obecně všechny druhy tabletů jsou stvořeny primárně k multimediální zábavě, ale již nejsou příliš použitelné k práci.

Lidé si je pořizují hlavně proto, že si chtějí na cestách užít trochu zábavy. Na laptopu si můžete snadno pustit film, brouzdat jeho prostřednictvím po internetu nebo si zahrát nějakou jednodušší hříčku. Ke psaní či programování však nebyly tyto přístroje stvořeny.

iPad sice disponuje vlastním textovým editorem, nicméně psaní delších textů pouze za pomocí dotykové obrazovky je mírně řečeno mučivé. Než by se vám podařilo zaplnit smysluplným obsahem jednu normostranu, upadla by vám ruka.

Ovšem řešení zde existuje a má formu klávesnice Apple. Jedná se o docela efektivní, i když trochu drahé řešení. Klávesnice k iPadu totiž nejsou z nejlevnějších, nicméně s tím by měl každý majitel Apple produktů počítat. Mají totiž doma prémiové zboží, co něco stojí. A platí to i o doplňcích.

Samotná klávesnice však není zase tak drahá, aby se na ni nedalo s trochou snahy našetřit. Navíc s takovýmto vylepšením může iPad fungovat podobným způsobem jako laptopy.

Bleskové párování

Klávesnice Apple jsou bezdrátové, takže je potřeba je propojit se zařízením prostřednictvím Bluetooth. V mnoha ohledech jde o ještě nepříliš dokonalou technologii, která dělá mnoha lidem potíže, ovšem v tomto případě nejsou obavy namístě. Spárování je opravdu bleskové.