Posted on

Party stany na jednorázové akce se dají vypůjčit. Pokud tedy uvažujete o jeho koupi, zřejmě ho plánujete využívat dlouhodobě, a proto byste měli chtít co nejvyšší kvalitu. Orientovat se podle cenovky není rozumné. Podle čeho je ale dobré party stan vybírat?

Nejdříve si ujasněte, k čemu bude sloužit. Je rozdíl, zda potřebujete stan na zahradní párty, nebo reklamní stánek, s nímž budete jezdit po veletrzích či farmářských trzích.

Pro firmy: Jak vybrat prodejní stánek?

Prodejní stánek či reklamní stánek je obvykle předurčen k tomu, že s ním budete cestovat. Proto by měl být lehký a snadno sestavitelný. Z tohoto důvodu se zaměřte na nůžkové stany, které se sestavují mnohem snadněji než stany s trubkovou konstrukcí. Konstrukce by vždy měla být hliníková, hliník má nízkou hmotnost, a tak se vám bude dobře převážet.

Dále zvažte, zda budete se stánkem jezdit na veletrhy konající se pod střechou ve veletržních palácích, nebo vlastně sháníte spíš prodejní stánek, který bude stát venku. V prvním případě vám postačí plachta s nižší gramáží (třeba 110 g/m2), ve druhé situaci si připlaťte za vyšší gramáž (nejlépe 270 g/m2 a více). Jen tak stánek vydrží déšť. Reklamní a prodejní stánek má typicky tři boční stěny, vepředu je otevřený. Rozmyslete si, jestli nepotřebujete jiné řešení.

Pro jednotlivce: Podle čeho vybírat party stan či zahradní altánek?

Na zahradě u domu může stan posloužit jako zastřešení na chystanou party či jako altánek, kam se schováte před sluncem. Pokud vám stan bude stát na zahradě celé léto trvale, nebo ho naopak použijete třeba jen dvakrát a není pro vás prioritou rychlé sestavení, můžete sáhnout po levnějších stanech s klasickou trubkovou konstrukcí. Jinak se zaměřte na tzv. nůžkové stany, rychleji se sestaví.

Jelikož bude party stan stát venku, potřebujete dostatečnou gramáž krycí plachty (kolem 300 g/m2), aby vás ochránil před deštěm. Boční stěny i další doplňky se dají přizpůsobit. Se stěnami získáte soukromí, s moskytiérami klid před hmyzem a zároveň hezký výhled.

Samozřejmě zbývá spousta dalších parametrů ke zvážení. Jakou velikost vybrat? Je třeba stan opatřit nějakým potiskem? Měl by mít okna? Pokud si s čímkoliv nejste jistí, obraťte se rovnou na prodejce party stanů. Ti vědí, jak se věci mají, a mohou vám poradit, co si tak zákazníci kupují pro podobné účely.