Posted on

Mnozí se hinduismu a vůbec celkově východní kultuře a jejich smýšlení vysmívají, ale je až s podivem, jak to všechno do sebe zapadá a co vše vám vlastně taková myšlenka nebo moudro může říci opravdu hodně. Ač byla moudra řečená možná před pěti sty a více lety, stále jsou platná a podle nich je dobré žít. Jaká pravidla nebo myšlenky?

Jedině přítomnost

Minulost je to, co bylo, přítomnost je to, co je a budoucnost je to, co ještě není. Nemá smysl marnit svůj život tím, že budete vzpomínat, co bylo, řešit, proč to bylo a snažit se změnit to. Zbytečně plánovat budoucnost, nalinkovat ji a stejně to nevyjde. Jen energie navíc, která by vám jinak posloužila jinak. Žijte tím, co je právě teď, v tuto chvíli. Žijte přítomným okamžikem. Život plyne tady a teď. Nespokojenost jen ubírá energii a vyvolává stres.

Štěstí je cesta

Považujete za štěstí to, že dorazíte k cíli? Samotná cesta je cíl, protože ta vás toho může hodně naučit a hodně vám dá. Nesnažte se celý život toho, abyste dosáhli štěstí. Berte to tak, že už šťastní jste. Jste zdraví? Máte práci? Střechu nad hlavou? Rodinu? Děti? Spokojený vztah? Každý vidí štěstí v něčem jiném, ale cesta, ta je štěstí.