Posted on

Čtete rádi knihy a přemýšlíte, jakou dál zařadit do svého čtenářského deníku nebo fondu? Ať už jste vášnivými návštěvníky knihkupectví, kde necháváte poměrně vysokou část své výplaty nebo pravidelně navštěvujete knihovny, kde si půjčujete podobné knihy, pak dumáte, které knihy si pořídíte dál. Víte, že existuje jakýsi seznam toho, které knihy je dobré si přečíst a které byste si měli přečíst? Přinášíme některé z těchto knih!

Malý princ

Nejznámější kniha spisovatele Antonie de Saint-Exupéry. Kniha obsahuje mnoho přirovnání, metafor, zajímavých a hloubavých myšlenek. Vypráví příběh pilota, který ztroskotá v africké poušti a setkává se zde s Malým princem. Společně si povídají během opravy letadla.

Lolita

Román Vladimira Nabokova pojednává o Humbertovi, který je sexuální přitahován dvanáctiletou dívkou.  Tento román byl velmi výstřední, ve své době strhl veřejnost. Často jej označovali za kontroverzní či pobuřující.

Hrozny hněvu

Román Johna Steinbecka. Jde o působivý popis života rodiny oklahomského zemědělce Toma Joarda. V románu najdete zamyšlení nad venkovem, přírodou. Joardova rodina se vydává do Californie, ale nevědí, kolik problémů a příkoří je právě na této cestě čeká.