Posted on

Čtete rádi knihy a přemýšlíte, jakou dál zařadit do svého čtenářského deníku nebo fondu? Ať už jste vášnivými návštěvníky knihkupectví, kde necháváte poměrně vysokou část své výplaty nebo pravidelně navštěvujete knihovny, kde si půjčujete podobné knihy, pak dumáte, které knihy si pořídíte dál. Víte, že existuje jakýsi seznam toho, které knihy je dobré si přečíst a které byste si měli přečíst? Přinášíme některé z těchto knih!

Jako zabít ptáčka

Román spisovatelky Harper Leeové o spravedlnosti, která může být slepá. Vyprávění je z pohledu osmileté dívky. Ji a jejího bratra vychovává jen otec, který je silnou morální autoritou.

Pýcha a předsudek

Kniha britské spisovatelky Jane Austenové je jedním z nejčtenějších a nejoblíbenějších bestsellerů. Poukazuje na zámožné střední vrstvy anglického venkova na konci osmnáctého a začátek devatenáctého století.

Kdo chytá v žitě

Autorem je Jerome David Salinger a jde o knihu, která byla v roce 1951, kdy byla vydána, od začátku v hledáčku všech. Zejména všechny pobouřilo množství vulgarismů, vykreslené sexualitě a také hněvu, kterým vládla dospívající mládež v knize. Jde o jeden z nejpopulárnějších amerických poválečných románů moderní literatury.