Posted on

Ať už se na období pandemie koronaviru díváte jakkoli, jedno je jisté. Domácí zdravotní péči využívá stále více a více pacientů. Nejen, že nemusí zůstávat v nemocnici, ale především jsou v lepší psychické pohodě, v některých případech mohou začít i pracovat. To všechno je důvodem pro to, že proces léčení je rychlejší a efektivnější. Samozřejmě není domácí zdravotní péče vhodná pro každého pacienta. Ten musí být ve stabilizovaném stavu a nevyžadovat nepřetržitou nemocniční péči.

Domácí zdravotní péče již dávno není žádný nadstandard

Možná máte stále pocit, že domácí zdravotní péče je jenom pro vyvolené a pro ty, co si to mohou dovolit. Tak tomu ale dávno není. Lékaři i zdravotní pojišťovny si moc dobře uvědomují důležitost tohoto způsobu léčby. A pokud ji předepíše ošetřující lékař pacienta, je potom plně hrazena z klasického zdravotního pojištění. Nezáleží přitom, zda se jedná o miminko, o někoho v produktivním věku nebo o seniora. Tento způsob léčby je vhodný pro všechny pacienty ve stabilizovaném stavu například po těžkých úrazech či po onemocnění. O všem ale rozhoduje ošetřující lékař pacienta, který detailně zná jeho diagnózu a stav a nejlépe tak dokáže posoudit, co pacientovi prospěje.

Domácí hemodialýza, domácí umělá plicní ventilace i domácí parenterální výživa

Toto všechno jsou služby, které mohou agentury domácí zdravotní péče poskytovat pacientům v pohodlí domova. Už dávno se tedy nejedná pouze o převazy a aplikace injekcí. Zdravotní pojišťovny realizují pilotní projekty a zařazují tak stále nové a nové služby pacientům. Specializované agentury však musí splňovat poměrně náročné požadavky nejen na zdravotnický materiál a přístroje, ale také na zdravotnický personál. V týmu je zapotřebí mít zkušeného lékaře.

Domácí hemodialýza je však pro pacienty plnohodnotnou alternativou k dialyzačnímu středisku. Stejně tak domácí umělá plicní ventilace je pro ventilované pacienty možností, jak opustit nemocnici a alespoň částečně se vrátit ke svým rodinám a k aktivnímu způsobu života. Komplexní služby v oblasti domácí zdravotní péče poskytuje společnost ProCare Medical. Najdete je v devíti krajích po celé České republice. Vysoká profesionalita a komplexní služby dávají pacientům nové možnosti. Více podrobností najdete na webových stránkách www.procare.cz.